System CRM dla branży artykułów biurowych i szkolnych

Jak zwiększyć sprzedaż artykułów?

System CRM wspiera branżę artykułów biurowych i szkolnych w sprzedaży produktów do odbiorców końcowych, czyli firm i szkół. Jest to najczęściej sprzedaż cykliczna, która polega na stałym zaopatrywaniu odbiorcy w produkty. Innymi procesami wspieranymi przez CRM są np. proces dosprzedaży produktów, wprowadzenie nowego produktu na rynek, utrzymanie współpracy i relacji z klientem i inne. Synergius CRM pomaga handlowcom sprzedawać, oferując sprawdzone narzędzie zarządzania szansami sprzedaży, które dobrze wykorzystane z pewnością poprawi ich wyniki. Natomiast kierownikom dostarcza wiedzy,którą mogą wykorzystać, aby doskonalić ofertę i proces sprzedaży.Korzyści z wdrożenia CRM w branży artykułów biurowych i szkolnych

 • Wzrost sprzedaży produktów.
 • Pozyskanie stałych odbiorców końcowych.
 • Znaczna ozczędność czasu pracowników.
 • Uporządkowana baza kontrahentów i zaawansowana segmentacja (rodzaj podmiotu, potencjał na konkretny produkt).
 • Dostęp do wszystkich ważnych informacji w jednym miejscu.
 • Możliwa szybka zastępowalność pracowników w nagłej sytuacji.
 • Dobre relacje z klientami.
 • Usprawniona praca działu sprzedaży.
 • Możliwość szybkiego zauważenia problemu.
 • Bezpieczeństwo danych klientów.
 • Proste weryfikowanie działań sprzedażowych.
 • Automatyczne prognozowanie wyników sprzedaży.
 • Dobra komunikacja wewnątrz organizacji.
W tej branży zaufali nam, między innymi:
Sprawdź, dlaczego firmy wybierają Synergius CRMSynergius CRM to dla nas doskonałe narzędzie, które bardzo pomaga nam w naszej codziennej pracy i wspomaga nasz rozwój. Szybko stał się naszą wewnętrzną platformą komunikacyjną. Bardzo cenimy sobie również współpracę z pracownikami firmy Questy, to profesjonaliści którzy szybko i efektywnie dostarczają nam tego czego potrzebujemy.

System CRM dla branży zaopatrzenia biznesu - opinie - pAudio Technologies

Piotr Radomski

pAudio Technologies

Wyzwaniem było uporządkowanie pracy zespołu, a szczególnie przedstawicieli handlowych. Rozwiązania Questy pozwoliły nam skoncentrować najważniejsze dane kontrahenta, takie jak: oferty, warunki handlowe, e-maile, umowy, ect. w jednym miejscu. „Karta kontrahenta” była dla nas prawdziwym kamieniem milowym.

CRM w firmach branży artykułów biurowych - opinie - Vector SH

Wojciech Kołodziejczyk

Vector Systemy Higieniczne

Dla handlowca to narzędzie must‐have. Bez takiego wsparcia łatwo się pogubić, jeśli ma się dużo lead‐ów lub klientów. Synergius CRM pomógł nam uporządkować proces sprzedaży i zarządzanie szansami.

CRM dla firm z branży artykułów biurowych - opinie - Polskie Radio Szczecin

Katrzyna Nesterowicz

Polskie Radio Szczecin

CRM pozwala nam planować pracę i delegować zadania. Analiza efektywności sprzedaży jest szybsza dzięki raportom, których nie musimy już przygotowywać samodzielnie.

CRM przedsiębiorstwa artykułów biurowych - opinie - Loco

Jacek Olubiński

LOCO sp.j

Taki system to dla firmy duże ułatwienie. Zbieramy wszystkie ważne informacje o naszych klientach. To na co dzień pomaga sprzedawcom zachować profesjonalizm, porządkuje całą sprzedaż i pozwala zadbać o klienta.

CRM dla branży artykułów biurowych - opinie - Scapol

Łukasz Bartosiak

Scapol sp. z o.o.


Jak Synergius CRM wspiera proces sprzedaży artykułów biurowych i szkolnych


Rozbudowana baza produktów

W systemie CRM możesz przechowywać informacje o aktualnej ofercie. To uporządkowana lista wszystkich produktów, podzielona na kategorie. Dzięki integracji z używanym w Twojej firmie programie handlowo-magazynowym, baza produktów będzie rozszerzona o aktualne stany magazynowe i ceny. Przechowywanie aktualnych informacji o ofercie produktowej w jednym miejscu pozwala uniknąć błędów podczas ofertowania. Ponadto, proces ofertowania przebiega sprawniej. Wystarczy, podczas tworzenia oferty, wybrać produkt, a dane o nim uzupełnią się automatycznie.

Jak zorganizować skuteczny proces sprzedaży?

W systemie CRM możesz stworzyć lub odwzorować proces sprzedaży, a następnie monitorować wyniki i wprowadzać usprawnienia. Synergius CRM umożliwia zarządzanie wieloma różnymi kampaniami jednocześnie. Jego zadaniem jest zebranie szans sprzedaży w jednym miejscu, tak aby handlowcy mieli szybki dostęp do wszystkich ważnych tematów. CRM wskazuje im, które szanse wymagają aktywności np. w postaci zaplanowania kolejnego kontaktu. To także narzędzie dla kierownika, ponieważ wystarczy zaledwie kilka sekund, aby był ze wszystkim na bieżąco.

Automatyczne raportowanie

Ręczne tworzenie raportów generuje mnóstwo czasu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie automatycznych zestawień dostępnych w systemie CRM. W szybki sposób możesz zapoznać się z wynikami dotyczącymi ofert, zamówień, faktur, a nawet aktywności handlowców. Raporty dedykowane szansom sprzedaży wyjaśniają przyczyny ich utraty oraz wskazują wąskie gardła w procesie sprzedaży.


Historia współpracy z kontrahentami

Karta kontrahenta w systemie CRM to kopalnia wiedzy na temat współpracy i zbudowanych z nim relacji. Znajdują się w niej podstawowe informacje o firmie tj. nazwa, NIP, adresy, dane kontaktowe. To nie wszystko. Zyskasz dostęp także do historii kontaktów, ofert, zamówień i faktur tego kontrahenta. To także miejsce, które pomoże Ci segmentować klientów, aby Twoje kampanie były skuteczne. W karcie kontrahenta możesz dodać własne pola i przechowywać informacje np. o potencjale na konkretne produkty.

Planuj i pamiętaj o wszystkim

CRM to także sposób na sprawne planowanie zadań. Synergius CRM umożliwia wyświetlenie zadań innych osób, abyś mógł w szybki sposób zaplanować spotkanie dla całego zespołu. Oprócz kalendarza dostępne są także listy, np. zadania na dziś, które przypominają o wszystkich zadaniach zaplanowanych na dany dzień. Lista zdarzeń pracowników jest przydatna kierownikom, którzy bez poświęcania dodatkowego czasu, mogą być zawsze na bieżąco.

Ofertowanie

Ofertowanie to jeden z kanałów komunikacji z klientem. Handlowcy starają się zadbać o relacje i dobre wrażenie już od pierwszego kontaktu, a zdarza się, że zapominają o tym na etapie ofertowania. Wykorzystując CRM możesz wprowadzić standard ofertowania i zadbać o wizualną atrakcyjność ofert. Synergius CRM umożliwia edytowanie dostępnych szablonów ofert. Wszystkie oferty stworzone w systemie są dostępne na liście ofert oraz w kartach klientów, w ten sposób tworząc kompletną historię współpracy.


Integracja z programem handlowo-magazynowym

Synergius CRM oferuje sprawdzone integracje z popularnymi systemami ERP. Współpraca z zewnętrznym systemem pozwala na pobranie i przechowywanie najważniejszy danych w jednym miejscu. Wymiana danych z systemem ERP polega na pobraniu do programu CRM informacji m.in. o fakturach, stanach magazynowych i cenach oraz wysłaniu do niego dokumentów zamówień.