Prosty system CRM, czyli tak naprawdę jaki?

Prosty system CRM, czyli tak naprawdę jaki?


Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że na sukces w biznesie składa się wiele elementów. Istotny jest chociażby pomysł, skuteczne odpowiadanie na zapotrzebowanie rynku, kreatywność oraz wiedza. Czy to wszystko wystarcza? Mogłoby się wydawać, że dobry produkt oraz skuteczna reklama są dostatecznymi bodźcami, aby przyciągać nowych klientów. Jednak to właśnie wsparcie nowych technologii i umiejętność ich rozsądnego i adekwatnego użycia stanowią, nieraz w decydujący sposób, o tym, czy uda nam się pozyskać nowego klienta oraz czy nawiążemy z nim pożądaną, pozytywną, a przede wszystkim stałą relację. Nieocenionym wsparciem dla uzyskania wymienionych korzyści może być prosty system CRM (customer relationship management).


Sprawdź, jak działa prosty system CRM i zwiększ sprzedaż firmy.

Wypróbuj za darmo i bez zobowiązań. Cały miesiąc testów. Bez karty kredytowej.

Łatwy w użyciu i konkurencyjny


Przedsiębiorcy nie powinni obawiać się nowych technologii, nawet, jeżeli nie posiadają odpowiedniej wiedzy z dziedziny IT. Trzeba podkreślić, że systemy wspierające sprzedaż nie muszą być skomplikowane, aby były skuteczne. Ta zasada obowiązuje także w przypadku programów wspierających sprzedaż. Prosty system CRM to niemal nieodzowne narzędzie dla każdego biznesu, które pomaga zbierać i porządkować niezbędną wiedzę o klientach. Jego prostota nie jest kierowana tylko do małych przedsiębiorców, gdyż ta cecha oznacza głównie łatwość użycia i intuicyjność – a to są walory uniwersalne. W tekście chcemy pokazać zarówno małym, jak i większym przedsiębiorcom, że prosty system CRM to narzędzie szczególnie funkcjonalne, które przynosi konkretne, wymierne korzyści, co przedstawimy na dwóch przykładach – na efektywności budowania relacji z klientem oraz usprawnieniu pracy wewnątrz firmy.


Przyjazny i efektywny


W dzisiejszych czasach pozyskanie nowego klienta sporo kosztuje. Kluczowym sposobem rozwiązania tego problemu jest budowanie relacji ze stałymi klientami, co jest niemałym wyzwaniem przy prowadzeniu sprzedaży w sieci. Tutaj z pomocą może przyjść prosty system CRM, będący przyjaznym i efektywnym narzędziem poznania ludzi, interesujących się ofertą firmy. Zgromadzona na ich temat wiedza pozwoli w dalszej konsekwencji zbudować z konsumentami owocną relację, skutkującą zwiększeniem sprzedaży.


Kluczem do wydajnego wykorzystania systemu jest rejestrowanie w nim wszystkich podstawowych informacji o leadach i pozyskanych konsumentach, między innymi adres mailowy i inne podstawowe dane. Szczególnie trzeba wyróżnić wagę szybkiego działania. Przedsiębiorca nie ma na co czekać – jeżeli przegapi odpowiedni moment, potencjalny konsument skieruje swoją uwagę na ofertę konkurencji. Dlatego tak ważne jest zbieranie informacji także o leadach, w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy lead zdecyduje się na zakup. W bazie systemu CRM można organizować wiedzę o konsumentach od pierwszego momentu, kiedy ich zainteresowanie zostanie zauważone.


Tym większą pomocą dla pracowników firmy jest naprawdę prosty, czyli przyjazny przedsiębiorcy system. Takie narzędzie gwarantuje nie tylko szybki dostęp do informacji, które są w danym momencie potrzebne, ale także porządkowanie ich według przejrzystych kategorii. Dzięki temu można oznaczyć klientów, którzy są szczególnie aktywni (potencjalni partnerzy), konsumentów nieaktywnych lub utraconych – albo podzielić wiedzę według innego modelu, zależnie od zapotrzebowania firmy. Co więcej, prosty system CRM pozwala w niezwykle przejrzysty sposób śledzić interakcje konsumentów oraz daje stały dostęp do historii ich aktywności.


Usprawniający pracę przedsiębiorstwa


Czy ręczne wpisywanie danych o konsumentach i zbieranie wiedzy o nich w tradycyjnych dokumentach nie wydaje się stratą czasu? Wyobraźmy sobie, że te wszystkie czynności wykonuje za pracowników firmy system. Co więcej, taki system umożliwia szybki dostęp do bazy danych dla wszystkich istotnych sektorów przedsiębiorstwa. Jednak osiągnięcie tej korzyści będzie możliwe tylko wtedy, kiedy firma zdecyduje się wdrożyć prosty system CRM. W efekcie można nie tylko oszczędzić ilość zużywanego papieru, ale także zoptymalizować wydajność pracy, gdyż za pośrednictwem systemu każdy dział przedsiębiorstwa ma zapewniony stały wgląd do bazy danych.


Prosty system CRM, który może być konkurencyjny


Kolejną zaletą jest konkurencyjność. Dzięki wdrożeniu odpowiednich narzędzi mały przedsiębiorca może z powodzeniem konkurować z dużymi firmami. W tym kontekście wcale nie jest potrzebna zaawansowana wiedza z branży IT, gdyż dla wsparcia sprzedaży można wykorzystać proste i funkcjonalne systemy, które nawet mniejszym, lokalnym biznesom umożliwią precyzyjne monitorowanie aktywności konsumentów.


Intuicyjny - oszczędzający Twój czas


Prosty system CRM to narzędzie, które odznacza się szeregiem walorów. Podsumowując przedstawione informacje, zbierzemy najważniejsze korzyści, które cechują prosty system CRM. Po pierwsze takie narzędzie nie wymaga profesjonalnej wiedzy z dziedziny narzędzi IT. Chociaż istnieje przekonanie, że czym narzędzie będzie bardziej skomplikowane i zaawansowane, tym będzie lepsze, to jednak okazuję się, że prostota i funkcjonalność liczą się znacznie bardziej, gdyż pozwalają oszczędzić czas i usprawniają proces sprzedaży. Poza tym intuicyjny system nie wymaga poświęcenia czasu na naukę obsługi. W efekcie od uzyskania niezbędnych informacji dzieli użytkownika tylko kilka kliknięć.


Właśnie dlatego nie trzeba szukać skomplikowanych programów, gdyż podstawowymi cechami systemu CRM powinny być: wydajność, intuicyjność użycia, przyjazność interfejsu, przejrzystość organizowania danych według elastycznych kategorii oraz szybki dostęp do informacji.Jeżeli są narzędzia, które zwiększają komfort pracy oraz pozwalają oszczędzić czas, to czemu z nich nie skorzystać. W końcu konkurencja nie śpi i w każdej sekundzie może jej się udać odwrócić uwagę konsumenta. Trzeba pamiętać, że ostatecznym celem użycia systemu CRM jest zbudowanie silnej i owocnej relacji z klientem, poprzez rozpoznanie jego potrzeb i odpowiedzenie na nie w możliwie najlepszy sposób, zatem funkcjonalność i łatwość użycia, a nie stopień skomplikowania narzędzia, stają się fundamentalnymi wartościami dobrego systemu CRM.


Szukasz większego systemu CRM?

Sprawdź system Aura Business – elastyczne rozwiązanie dedykowane dla wymagających klientów.

Sprawdź, jak działa prosty system CRM i zwiększ sprzedaż firmy.

Wypróbuj za darmo i bez zobowiązań. Cały miesiąc testów. Bez karty kredytowej.