System CRM dla branży maszyn i urządzeń


Kontroluj relacje z kontrahentami

Relacje z klientami są ważnym czynnikiem kształtującym Twój biznes. Warto wziąć je pod uwagę przy ustalaniu strategii. Współpraca w branży maszyn i urządzeń nie ma bowiem zazwyczaj charakteru jednorazowego, a sam proces sprzedaży może rozciągać się w czasie i wymagać uwagi wielu osób.

Dlatego wybrany przez Ciebie system CRM powinien umożliwiać obsługę wielu procesów, w tym procesu pozyskiwania, utrzymywania i rozwoju relacji z kontrahentami, a także stałego zwiększania zakresu współpracy i budowy sieci stałych odbiorców.


Jak obsługiwać relacje z kontrahentami?


 1. Jeśli pozyskujesz kontrakty w toku długotrwałych rozmów i konsultacji z klientami, w których może brać udział wiele osób, powinieneś odpowiednio zorganizować proces sprzedaży.

 2. Twoi pracownicy powinni pełnić rolę ekspertów, dostarczając klientom nie tylko ofertę, ale także swoją wiedzę i doświadczenie.

 3. Proces sprzedaży Twoich produktów powinien być zorganizowany w taki sposób, aby umożliwiał ciągły rozwój i uczenie się.
W tej branży zaufali nam:
Sprawdź, dlaczego firmy wybierają Synergius CRMSynergius CRM pomógł nam usystematyzować oraz kontrolować pracę z leadami oraz aktywnymi Klientami. Sporządzane na tej podstawie raporty pozwalają nam dużo celniej prospektować firmy, z którymi możemy podjąć współpracę oraz utrzymywać bieżące relacje z obecnymi partnerami.

System CRM klienci - Kaantor.pl

Mateusz Fórmański

Kaantor.pl

Dla handlowca to narzędzie must‐have. Bez takiego wsparcia łatwo się pogubić, jeśli ma się dużo lead‐ów lub klientów. Synergius CRM pomógł nam uporządkować proces sprzedaży i zarządzanie szansami.

CRM w branży rolniczej - opinie - polskie radio szczecin

Katrzyna Nesterowicz

Polskie Radio Szczecin

CRM pozwala nam planować pracę i delegować zadania. Analiza efektywności sprzedaży jest szybsza dzięki raportom, których nie musimy już przygotowywać samodzielnie.

CRM dla branży rolniczej - opinie - Loco

Jacek Olubiński

LOCO sp.j

Taki system to dla firmy duże ułatwienie. Zbieramy wszystkie ważne informacje o naszych klientach. To na co dzień pomaga sprzedawcom zachować profesjonalizm, porządkuje całą sprzedaż i pozwala zadbać o klienta.

CRM dla firm rolniczych - opinie - Scapol

Łukasz Bartosiak

Scapol sp. z o.o.


CRM dla branży maszyn i urządzeń – czy jest mi potrzebny?

Jeżeli Twoja firma:

 • pozyskuje nowych klientów w wyniku długotrwałych rozmów,
 • chce stale rozwijać współpracę z obecnymi klientami,
 • dostosowuje ofertę pod indywidualne wymagania klienta,
 • szuka sposobów na poprawę efektywności,
 • pozyskuje stałych odbiorców końcowych,

możesz napotkać następujące utrudnienia:

 • brak wiedzy o najczęstszych przyczynach utraty szansy na sprzedaż,
 • trudność w ocenie postępów w sprzedaży,
 • brak nowych pomysłów na poprawę oferty lub sposobu obsługi klientów,
 • trudność w ocenie aktywności pracowników,
 • trudności w ocenie efektywności poszczególnych pracowników,
 • brak wspólnej bazy kontrahentów, wiedza o kontrahentach jest rozproszona,
 • brak informacji o statusie i wartości relacji z klientami,
 • trudności we wprowadzaniu jednolitych standardów pracy,
 • chaos w dokumentacji ofert, zamówień i katalogów produktowych,
 • brak narzędzia do segmentacji klientów,
 • analiza i raportowanie sprzedaży wymaga ręcznego zbierania danych,
 • trudność w zastępowaniu nieobecnych pracowników.
Wsparcie CRMJeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak technologia może wspierać Cię w pozyskiwaniu klientów — przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, jak nowoczesny system CRM dla branży maszyn i urządzeń pozwoli Ci zarządzać relacjami z kontrahentami i na bieżąco usprawniać proces zdobywania nowych kontraktów.

Umożliwia on obsługę procesu pozyskiwania i rozwijania współpracy z kontrahentami. Dzięki wykorzystaniu narzędzi CRM będziesz mógł na bieżąco monitorować wszystkie relacje i podejmować decyzje, które będą oparte na danych.Jakie możliwości daje system CRM dla branży maszyn i urządzeń?Obsługa procesu sprzedaży

Synergius CRM pozwoli stworzyć swój własny schemat pozyskiwania klienta i obsługiwać go za pomocą w pełni funkcjonalnego, mobilnego narzędzia. Funkcja szans sprzedaży pozwoli uporządkować proces i sprawi, że Twoi pracownicy będą mogli na bieżąco uczyć się tego, jak obsługiwać go coraz skuteczniej. Dzięki temu kierownik zespołu będzie miał pewność, że każdy handlowiec podejmuje właściwe kroki w celu osiągnięcia sukcesu sprzedażowego. Wiedza o przyczynach niepowodzeń będzie zapisywana w sposób, który umożliwi Ci ich analizę.

Baza wiedzy o kontrahentach

Baza kontrahentów to uporządkowany zbiór wiedzy o Twoich klientach. Znaleźć można tam dane kontaktowe i statystyczne oraz najważniejsze informacje o współpracy. Twoja firma zyska narzędzie, za pomocą którego pracownicy będą mogli dzielić się wiedzą. Będą mogli z łatwością i szybko odnaleźć interesujące ich informacje. Zyskasz także elastyczność przy zastępowaniu pracowników oraz wdrażaniu nowych osób. Informacje o klientach nie znikną, jeśli pracownik odejdzie z firmy. Nie trzyma ich przecież na swoim dysku, lecz w zawsze dostępnej i dobrze zabezpieczonej chmurze.

Automatyczne raporty

Dzięki temu, że korzystasz z funkcji systemu CRM, masz dostęp do automatycznych raportów. Nie będziesz poświęcać już czasu na zebranie i zestawianie danych. Statystyki dotyczące pozyskiwania klientów i ich późniejszych aktywności sprzedażowych pozwolą Ci na bieżąco monitorować sytuację. Synergius CRM oferuje wiele raportów, które pomogą Ci zauważyć trendy i mechanizmy, którymi rządzi się Twój proces. Dzięki temu, będziesz mógł reagować na zmiany rynkowe i monitorować realizację swoich założeń.

Koordynacja pracy zespołu

CRM dla branży maszyn i urządzeń posiada także interaktywny kalendarz, w którym możesz planować i koordynować pracę handlowców. Dzięki temu możesz poznać dokładną ścieżkę, którą kroczą aby osiągnąć sukces handlowy. Analiza tych kroków pomoże Ci w poszukiwaniach najlepszego możliwego schematu kontaktów z klientami. Wspiera on zarządzanie pracą całej firmy – pozwala na podglądanie zadań współpracowników. Możesz dzięki temu wybierać najlepsze terminy spotkań wewnętrznych. System przypomina o zadaniach oraz pozwala na powiązanie ich z konkretnymi kartami klientów czy szansami sprzedaży.Potrzebujesz uporządkowanej bazy urządzeń i narzędzia do obsługi prac serwisowych?serwis planner crm logo CRM dla branży maszyn i urządzeń

W Twojej firmie brakuje spójnej bazy urządzeń? Zauważasz trudności z uporządkowaniem numerów seryjnych maszyn, a historia ich zakupu i napraw jest rozproszona w różnych plikach i dokumentach?

Od lat jesteśmy producentem nowoczesnych rozwiązań dla biznesu. W swojej ofercie mamy różne systemy dla firm, w tym także programy do obsługi serwisu, które umożliwiają skuteczną organizację wielu rodzajów zleceń, w tym prac serwisowych, przeglądów, procesów gwarancyjnych itd.

W dowolnej chwili możemy zintegrować system Synergius CRM z systemem SerwisPlanner i w ten sposób stworzyć dla Ciebie w pełni funkcjonalny system do sprzedaży oraz serwisu maszyn i urządzeń.

Uporządkowana baza urządzeń z numerami seryjnymi i kompletną historią maszyn ułatwi obsługę posprzedażową. W jednym miejscu gromadzone są wszystkie informacje o obsługiwanych produktach, co znacznie poprawia wygodę i przyspiesza pracę handlowców oraz serwisantów. Do każdej maszyny przypisany jest numer seryjny, a także atrybuty - czyli dodatkowe cechy, którymi można to urządzenie opisać (np. rok produkcji, moc silnika, okres gwarancji).

Wybrane funkcje:

 • łatwe rejestrowanie i przekazywanie zleceń (aplikacja mobilna),
 • wystawianie protokołów serwisowych,
 • baza urządzeń serwisowanych oraz zarządzanie magazynami,
 • koordynacja pracy i pomiar efektywności serwisantów,
 • panel klienta do zgłaszania i monitorowania zleceń.
  1. Załóż bezpłatne konto i zacznij korzystać z systemu już teraz